Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Дубаи Декември (Golden Tulip Media)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ДУБАИ - Декември 2022

07.12 - 11.12.2022 | 4 ноќевања | лет од Скопје

Празничен продолжен викенд во еден од главните светски метрополи - неуморно динамичен и секогаш атрактивен.

Сместување 4BB во GOLDEN TULIP MEDIA Hotel 4* 

>> Поаѓање од Скопје: 06.12.2022 во 20:45
>> Пристигнување во Дубаи: 07.12.2022 во 07:00
<< Враќање од Дубаи: 11.12.2022 во 15:10
<< Пристигнување во Скопје: 11.12.2022 во 19:55 

 

За резервации до 31.10 - 999 €‎ по лице ‎

 

Дубаи е еден од седумте емирати кои ги формираат Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ). Иако Абу Даби е главниот град на ОАЕ, денес главната туристичка атракција поставена на персискиот залив на југоисточниот дел на Арапскиот полуостров, е токму Дубаи. Тој вушност наликува на независен град – држава и е несомнено најмодерниот и најпрогресивниот од седумте емирати, задоволувајќи ги апетитите на секој модерен турист. Неверојатниот развој на Дубаи започнува откако Шеикот Мактум одлучил сите свои приходи од производствто на нафта да ги вложи во туризам, по што Дубаи доживува вистински развоен туристички бум и станува една од омилените туристички дестинации на сите оние кои сакаат да го истражат мистичниот исток и да уживаат во луксузот и песочните плажи.

 

Превземи  PDF документ

» Лет од Скопје преку Истанбул со Turkish Airlines.
» Чекиран багаж.
» 4 ноќевања со појадок во 4* хотел на добра локација.
» Вклучен разглед на градот со водич.
» Трансфери аеродром-хотел-аеродром.
» Придружник на групата.
» Можност за факултативни екскурзии и посети.