Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ALAIYE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е оддалечен околку 20км од Аланија и околу 105 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотелот брои 443 соби. Собите се опремени со бања со када и туш кабина, фен, клима уред, ТВ, балкон.
Содржини: Главниот ресторан нуди шведска маса и има 4 а ла карт ресторани, кои служат интернационална храна. Има 6 бара, вклучувајки и бар на плажа. Спа центар со цоби за масажи и третмани.
Спорт и забава: Отворен и затворен базен за деца и возрасни, тобогани, забавни програми, мини клуб за деца. Тенис,пинг понг, пикадо
Плажа: Хотелот има песочна плажа со лежалки и чадори за сонце без доплата.