Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ALARCHA HOTELS & RESORTS
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Alarcha Hotel & Resort 5* се наоѓа во регионот Kizilot во Сиде. Од аеродромот во Анталија е на 100 километри.
Сместување: Хотелот има вкупно 388 сместувачки единици во главната зграда. Сите соби имаат бања со туш кабина, када и фен, бањарка, влечки, централна клима која работи во зависност од временските услови, директна телефонска линија, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво се надополнуваат секој ден), чајник и кафе, сеф, САТ ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон.
Хотелски содржини: Ultra All inclusive на база на отворенa шведска маса - самопослужување, избор од повеќе јадења (шведска маса) за појадок, доцна појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, колачи, кафе, чај, вечера, доцна навечер бифе и рано наутро појадок. A'la Carte ресторани: турски, италијански и рибни барови на различни места во хотелскиот комплекс.
Надворешни и внатрешни базени, детски базени, лизгалки, фитнес центар, сауна, турска бања, сауна, парна бања, одбојка на плажа, пинг-понг, забавни програми и натпревари во текот на денот, вечерните шоу програми, мини клуб за деца се само еден дел од многу богата програма.
Плажа: Хотелската песочна и камчеста плажа со лежалки, чадори и крпи се бесплатни во Alarcha Hotel & Resort 5*.