Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Albatros Dana Beach Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е во областа Sahl Hasheesh, на одалеченост од 20км од Хургада и 13км од аеродромот.
Соби: Хотелот има 841 соби, вклучувајќи двокреветни соби, стандардни соби, Superior соби, семејни соби и апартмани во првиот дел од хотелскиот комплекс. Собите се опремени со TV, бања, балкон и големи прозори.
Содржини: Овој прекрасен хотелски комплекс опфаќа површина од 181.000 м2, со мешавина на бујна пејзажи, блескави базени и лагуна. Хотелот има 5 ресторани кои служат Италијански, Медитерански и Египетски специјалитети. Исто така има 8 барови (вклучувајки и бар на плажа), диско и спа центар.Поседува неколку базени, вклучувајки и детски базен
Спорт и забава:  Хотелот има анимација преку ден со жива музика и вечерни забавни анимации. Тениско игралиште, мини голф, гњурење, пинг понг, пикадо, билијард, спортски водни активности и детски клуб за најмладите. 
Плажа: Хотелот има пространа песочна плажа опкружена со бујна вегетација.