Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Albatros Jungle Aqua Park
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Xотел од синџирот Pickalbatros, еден од најголемите семејни хотели во Хургада, во кој е најголемиот аква парк во Хургада. Тоj е 20 км од центарот на Хургада и 15 км од аеродромот.
Соби: Комплексот вклучува централната зграда со рецепција и мал дел од капацитетот за сместување, како и објекти за сместување надвор од главната зграда тип bungalow или вила во кои се распоредени 866 соби. Сите соби имаат бања (туш / тоалет), фен, сателитска ТВ, телефон, климатизација, сеф, балкон или тераса.
Хотелско сместување: Хотелот располага со главен ресторан и 5 ресторани на различни меѓународни кујни, 13 барови (плажа бар на плажа Дана), размена на валута, интернет, банкомат, продавници, фризер и аптека.
Спорт и забава: Хотелот има 21 базен (18 за возрасни лица, од кои 15 со дел за деца и 4 посебни базени за деца). Два базени (еден за возрасни и еден за деца, се загреваат во зима), hot tub со 6 одделни дела, еден детски базен со 14 тобогани, тениски игралишта, пинг-понг, шах, фитнес, мини голф, мал фудбал и римски театар каде што се одржуваат програми со анимации. Spa центарот има фитнес центар, сауни, џакузи, соби за масажа и разни третмани. Најмладите имаат на располагање детски клуб, неколку базени, дневна и вечерна анимација и детска диско. Посебна атракција е Аква паркот, кој зафаќа површина од 35.000m2, вклучуваат 11 базени (еден со бранови) и 10 базени со 21 тобогани (сите делови на аква паркот се загреваат во зимскиот период). Гости без дополнителни трошоци користат пешкири, лежалки и чадори за сонце.
Плажа: Песочната плажа е на 900 метри одалеченост (гостите ја користат плажата на Dana Beach, која се служи со бесплатен шатл-автобус).