Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Albatros Palace Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е одалечен 10 км од центарот на Хургада и 8 км од аеродромот, сметстен покрај прекрасна приватна песочна плажа.
 
Соби: Хотелот располага со 621 соба секоја опремена со сопствено купатило, фен, мини бар, клима, SAT TV, балкон или тераса
.
Хотелски содржини: Хотелот располага со 7 најразлични ресторани (медитерански, италијански, марокански, германски, азиски, мексикански и Splash snacks ресторан) како и 8 барови (Oriental Palace Bar,Café Mocambo,Café Colombus,Le Pasha Bar,Splash Beach Bar,Pool Barк,Le Pasha Bar, Disco Terrace Bar). Во склоп на хотелот има и менувачница, продавници, фризерница, детски клуб како и голем надворешен базен и различни видови на спортови на вода.
 
Спорт и забава: Хотелот има три отворени базени за возрасни (2 кои се греат во зима) и еден за деца со 2 тобогани, џакузи (5 поврзани со еден базен), пинг-понг, пикадо, билијард, мини голф и тениски игралишта во соседниот хотел Albatros Beach Resort , сала за одбојка и мини фудбал, спа центар со релаксирачки масажи, сауна, парна / турска бања, туш, мини клуб и анимирано игралиште за најмладите гости.

Плажа: Хотелот располага со сопствена песочна плажа и влезот во водата е преку понтон.