Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
DOBEDAN EXCLUSIVE BELEK (ex ALVA DONNA)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Локација на хотелот е во областа Богазкент на 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија

.
Сместување: Капацитетот на соби со кои располага хотелот е вкупно 728 соби распоредени во неколку четирикатни згради. Сите соби се со купатило со туш кабина, бањарка, фен, централна клима, телефон, сеф, мини бар (сокови, вода и пиво, се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон.

Содржини: Хотелот располага со главен ресторан со шведска маса, мени за деца, диетално мени, ресторан покрај базен и бар на плажа, барови низ хотелскиот комплекс, има повеќе видови на кујни: италијанска кујна, азиска, француска кујна, медитеранска кујна и рибен ресторан, Steak House ( со претходна резервација и со доплата). Услуги со доплата се: доктор, телефон, факс, чување деца, компјутерски игри, фризер, перална, продавници, изнајмување на автомобил. Хотелот има бесплатен Wi-Fi интернет.


Плажа: Хотелот има приватна песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите за плажа и базен се бесплатни за гостите на хотелот. Приватни ВИП павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.