Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ALVA DONNA WORLD PALACE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација :Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.
Сместување:Хотелот има вкупно 724соби кои се распоредени во неколку четирикатни згради. Сите соби се со купатило со када, туш, фен, централна клима, телефон, сеф, мини бар (сокови, вода и пиво, се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, тепих или ламинат на подот, балкон.
Содржина:Главен ресторан , бар покрај базен, A la Turca Snack и бар на плажа, A’la Carte ресторани ( Италијанска кујна, Далечен Исток, Француска кујна, Медитеранска кујна и рибен ресторан) со претходна резервација и со доплата. Барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, телефон, факс, чување деца, компјутерски игри, фризер, перална, продавници, rent a car, дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет.
Спорт и Забава :Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк за возрасни и деца, фитнес, Турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, мини голф, мини фудбал, кошарка, одбојка, одбојка на плажа. Салон за убавина, Велнес и Спа центар, спортови на вода, осветлување на тениски игралишта, часови за тенис, куглање, билијард, компјутерски игри, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот со професионален тим и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год организиран од професионален тим во текот на денот и во вечерните часови.
Плажа:Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа и базен, не се наплаќаат. Приватни павиљони на плажа со претходна резервација и со доплата.