Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Amarina Abu Soma Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација :  Хотелот се наоѓа во Сома Беј, на околу 52 км од аеродромот  и Хургада и 5 км од центарот на градот Сафага. Станува збор за нов хотел отворен во втората половина од во 2019 год.

Сместување : Хотелот има вкупно 393 соби распоредени низ повеќе згради кои имаат 3 до 5 спрата. Сите соби се опремени со  клима уред, сателитска LCD телевизор, сеф, чај и кафе, Wi-Fi интернет, фен, балкон или тераса.

Хотелски содржини : Гостите имаат на располагање пет базени , неколку a la carte ресторани,барови, дискотека.

Спорт и забава : За деца има мини клуб (3-6 години), детски клуб (7-12 години), тинејџерски клуб (13-17 години), мини диско, базен, анимација и спортски активности. Аква парк со 7 тобогани, билијард, тениски терени, одбојка.

Плажа : Хотелот се наоѓа на 200 метри долга песочна плажа. Лежалки, чадори и пешкири се достапни за гостите на хотелот и се бесплатни.