Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
AMBASSADOR PLAZA HOTEL KEMER
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, на 60км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупен број на соби 203 во пет различни згради. 
стандардни соби  (22m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице). 
 Сите соби се со приватно купатило со туш и када, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува само со вода само при пристигнување), сеф (се доплаќа), керамички под, сателитска LCD TV и музички канали, балкон или тераса.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Италијански и кујна за морска храна, лоби бар, бар покрај базен, и бар на плажа за закуски. Со дополнителна доплата се доктор, медицинска сестра, услуги за перење, бебиситер, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет, рент а кар. WI-FI интернет конекција во лоби и општи области е бесплатна.
Спорт и забава : Надворешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, пинг – понг. Се доплаќаат: спортови на вода, масажа, SPA и Wellness центар, соба со пареа, билијард. Лесни забавни програми во текот на денот и навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 4 – 12 години.
Плажа : Хотелска приватна плажа на 50м од хотелот со бесплатни лежалки и чадори за соннце, пешкири на плажа со депозит.