Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
AMELIA BEACH RESORT & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kizilot, оддалечен 80км од аеродромот во Анталија и 15км од Сиде.

Сместување: Хотелот има вкупно 479 соби. Сите соби се опремени со купатило со када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци), сеф (со доплата), сателитска ТВ, балкон.

Содржини: Хотелот во својата понуда има главен ресторан Acacia со шведска маса, A’la Carte ресторани: Tulip (Турска кујна), Olive (Италијанска кујна), Bonsai (Кинеска храна) и Oleander (рибен ресторан) со претходна резервација, лоби бар, бар покрај базенот и бар на плажа, диско клуб. Услуги со доплата: доктор, услуги за перење и пеглање, бебиситер, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, рент а кар. WI-FI интернет конекција до 50Mb во Лоби е бесплатна.

Спорт и забава: Хотелот има надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг понг, терен за кошарка, одбојка. Услуги со доплата: mасажа, спортови на вода, куглање, билјард, осветлување за тениски терени и опрема, Wellness центар и салон за убавина. Забавни програми во текот на денот и вечерта, мини клуб за деца од 04-12 години и Teeny Club за деца од 11 – 15 години. Луна парк ( со доплата ).

Плажа: Хотелска приватна плажа, песочна со камчиња, до плажата се оди преку тунел, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.