Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Amira Boutique Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Amira Boutique Hotel се наоѓа во подножјето на планината Пирин, на 500м од ски-лифтот и на околу 1500м од центарот на градот Банско. Наменет е за оние кои сакаат добра услуга и во исто време уживаат во приватноста и предностите на помал хотел.


Сместување: Хотелот располага со 31 соби, студија и апартмани. Сите соби, студија и апартмани се пространи и модерно опремени. Стандардните соби имаат: француски кревет или два единечни кревети, сите студија имаат: брачен кревет или два единечни кревети и еден дополнителен кревет, сите еднособни апартмани имаат: спална соба со брачен кревет и дневна соба со еден дополнителен кревет, сите еднособни супериор апартмани имаат: спална соба со брачен кревет и дневна соба со еден или два дополнителни кревети, кои се опремени со ТВ, телефон, минибар, Wi-Fi интернет, бања, фен за коса, козметички сет. Повеќето соби имаат балкон или тераса. Студијата и апартманите имаат двосед, софа или фотелја на развлекување како дополнителен кревет.


Хотелски содржини: Хотелот во својата понуда има: рецепција, ресторан, a la carte ресторан, тераса, лоби бар, конференциска сала со придружна опрема, сеф на рецепција, Wi-Fi интернет, паркинг ( до пополнување ), велнес центар ( базен, базен со детски дел, простории за масажа, соба за релаксација, сауни, парна бања, џакузи ), медицински кабинет, ски депо, детска игротека. Хотелот има организиран трансфер до гондолата според распоредот на хотелот.