Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ANGORA HOTEL SIDE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Сиде,на 2 километри од центарот на градот и 65 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотелот има 67 соби во 2 блока. Стандардни соби (спална, бања, максимум 2 + 1 лица) Семејни соби (спална соба со четири стандардни кревети, бања, максимум 4 лица). Сите соби имаат купатило со када или туш, фен, клима уред.
Содржина: Главниот ресторан врз основа на отворен шведска маса, покрај базенот. Со  доплата: доктор,, телефон, факс, сеф, Wi-Fi.Спорт и забава : Отворен базен со детска работа, тобоган, пинг-понг, игралишта, спортови на вода.
Плажа: Песочна плажа ,која е одалечена  на 1000м од хотелот. Лежалки  и чадори за сонце се бесплатни на хотелот плажа. Постои уште една плажа од хотелот 500 метри, каде се наплаќаат лежалките  и чадорите.Пешкири за плажа не се достапни.