Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Anitas Beach Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот има одлична локација, веднаш на плажата во Конакли, која се наоѓа на 12 километри западно од популарното одморалиште Аланија. На неколку минути пешачење од хотелот, гостите ќе најдат ресторани, барови и врски со јавен превоз. Замокот Аланија е околу 14 километри, додека пештерите Дамлатас се околу 12 километри. Аеродромот во Анталија е оддалечен околу 125 километри од хотелот.
 
Сместување: Хотелот располага со 120 двокреветни соби, кои се наоѓаат на 5 ката и е достапен лифт. 24-часовната рецепција го прави пристигнувањето и заминувањето без напор. Погодностите вклучуваат сеф и менувачница.
Собите се централно климатизирани. Гостите можат да уживаат во поглед на морето од балкон или тераса. Сите соби се обложени со тепих и имаат брачен кревет. За помладите гости може да се побараат детски кревети. Сеф и минибар се исто така достапни. Дополнителни функции вклучуваат мини фрижидер и бокал за чај/кафе. Телефон, телевизор и WiFi (со плаќање). Бањите се опремени со туш и када, како и фен.

Содржини:
Безжичниот интернет пристап им овозможува на гостите да останат поврзани додека се на одмор. Дополнителните погодности вклучуваат ТВ соба и соба за игри. Други услуги вклучуваат услуга за грижа за деца, медицинска помош, услуга во соба, услуга за перење и фризер. Службата за изнајмување велосипеди ја обезбедува сета потребна опрема за истражување на околината. Комплексот со отворен базен вклучува простор за пливање за деца и е идеален за вежбање или само релаксирање. Достапни се тераса за сонце, лежалки и чадори за сонце. Во снек барот покрај базенот се служат освежителни пијалоци. Оние кои сакаат да останат активни додека се на одмор можат да уживаат во одбојка на плажа на лице место. Со доплата: достапно е и возење велосипед/планински велосипед. Водните спортови достапни во хотелот вклучуваат скијање на вода, млаз скијање, возење со весла, возења со банана, кајакарство, нуркање и аквафит. Гостите можат да уживаат во широк спектар на спортови во затворен простор, вклучувајќи теретана, пинг-понг, пикадо и калистеника. Има велнес центар со сауна, парна бања, амам и солариум и, со доплата, спа, салон за убавина и третмани за масажа. Објектите за слободно време вклучуваат забавна програма, детски клуб, детска дискотека и танцов клуб.

Плажа:Хотелот се наоѓа на 50 m од чакал и песочна плажа. Лежалки и чадорите се бесплатни на плажа и на базен.