Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ANTIQUE ROMAN PALACE
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Obakoy, на 2км од центарот на Аланија, на 132 км од аеродромот во Анталија.
Сместување:Вкупен број на соби 113, во два блокови. Блок А собите се со максимум 2+1 лица, додека во Б блокот (42 соби), максимумот е 2+2 лица.
Сите соби имаат посебно купатило со туш и када, фен, клима уред, телефон, сеф (се наплаќа), мини бар (празен), тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторан на плажа со дополнително наплаќање за услугите, снек бар и бар на плажа. Доктор, сервис за перење и хемиско чистење и интернет дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернетот е бесплатен во целиот хотел.
Спорт и забава: Отворен базен за возрасни и деца, водена лизгалица, фитнес соба. Се наплаќа: сауна, Турска бања, масажа, спортови на вода. Забавна програма во текот на денот и навечер, Турска вечер, еднаш неделно музика во живо. Мини клуб и игралиште за деца од 4 до 12 год
Плажа:Хотелот располага со приватна плажа, со камчиња и песок која е на 20м оддалечена од хотелот, преку патот. Лежалки и чадори за сонце на плажата се бесплатни, а се наплаќаат душеците. Пешкири на плажата нема.