Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Arabia Azur Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот Arabia Azur Resort се наоѓа во делот на Хургада наречен Ел Дахар или стариот град, на 3 км од Сакала и 8 км од аеродромот.

 

Сместување: Хотелот има 526 соби, сите соби едноставно но комфорно уредени. Имаат бања, фен, ТВ, мини бар, сеф, клима, тераса.

 

Содржини: Покрај главниот ресторан, гостите на хотелот имаат на располагање 3 a la carte ресторани: италијански, тајландски и интернационален. Хотелот нуди неколку барови, дискотека, салони за убавина, продавници, менувачница и услуги за перење и пеглање. Бесплатен интернет е достапен во лобито на хотелот. На гостите им е на располагање олимписки базен. Детско игралиште и мини клуб се на располагање на најмладите. Гостите на одморалиштето Arabia Azur можат да се забавуваат и да се рекреираат со играње тенис, сквош, одбојка на плажа, пинг-понг, пикадо, билијард или теретана. Куглање, нуркање, сурфање и многу моторизирани спортови на вода се достапни на дополнителни трошоци.

 

Плажа: Хотелот располага со голема приватна ппесочна плажа покрај две лагуни, како и дел кој излага на отворено море. Влезот во морето е директен и постепен, а на некои места влезот е со скалички. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни за гостите н хотелот. Локацијата е идеална за сите љубители на нуркањето, бидејќи се достапни корали со богат подводен свет.