Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ARCANUS SIDE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Sorgun оддалечен 5км од Сиде и 75км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупен број на соби 463. Сите соби се со приватно купатило со када, туш и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сеф, сателитска ТВ, тепих на подот, балкон.
Дополнителни содржини: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани: Турски, Италијански, рибен, Мексикански, барови околу хотелскиот комплекс. Диско – неколку денови во неделата. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција во Лоби е бесплатна.
Спорт и забава: Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца (внатрешните базени не работат во летниот период), две лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени и опрема за тенис, пинг понг, одбојка на плажа, разни курсеви од типот: танцување, јазични курсеви, билјард play station. Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениски терени, часови по тенис, компјутерски игри, масажа, SPA центар. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програми во вечерните часови, жива музика неколку пати во текот на неделата. Мини клуб за деца од 04 – 12 години и Јуниор клуб за деца од 12-16 години со различни програми и активности.
Плажа :Хотелска приватна песочна плажа, лежалки, чадори и пешкири се бесплатни.