Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ARMAS BELLA SUN
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Armas Bella Sun се наоѓа во Кумкој, на околу 3 километри од центарот на Сиде, на околу 70 километри од центарот на Анталија и на околу 60 километри од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотелот беше отворен во 1990 година и последен пат е реновиран во 2018 година. Зафаќа површина од 30.000 m². Сите соби имаат балкон, клима, LCD телевизор, мини бар, сеф, бања со туш, фен, телефон.
Хотелски содржини: Услугата во хотелот е All Inclusive - појадок, доцен појадок, ручек, вечера (самопослужување - избор од неколку јадења според хотелските правила). Покрај главниот и ресторанот за закуски, има и неколку барови - лоби бар, бар на базен, бар на плажа, диско бар.
Четири базени (отворен базен, детски базен, базен со два тобогани и базен за релаксација), дневна и вечерна забава, аеробик, пинг-понг, шах, ватерполо.
Плажа: Хотелот е на околу 300 метри од неговата плажа. Користењето на чадори, лежалки и пешкири за плажа е бесплатно.
 

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Кумкој, 3 км од Сиде и Манавгат и 60км од аеродромот во Анталија.
Сместување : Хотелот има 372 соби.Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен, клима, мини бар( сокови на пристигнување, сеф ( се доплаќа), сателитска ТВ, и музички канали, под со ламинат, балкон или француски балкон. Главен ресторан со шведска маса, А’ La Carte ресторани: Турска и Медитеранска кујна, барови околу хотелскиот комплекс, доктор, чување деца, хемиско, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, рен а кар, дополнително се наплатуваат. WI FI се доплаќа.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, А’ La Carte ресторани: Турска и Медитеранска кујна, барови околу хотелскиот комплекс, доктор, чување деца, хемиско, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, рен а кар, дополнително се наплатуваат. WI FI се доплаќа.
Спорт и забава: Надворешен базен за деца и возрасни, две водени лизгалици, фитнес центар, Турска бања, сауна, пинг понг, одбојка. Водени спортови, СПА и Wellness, масажа, билјард, комјутерски игри се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базенот, во вечерните часови шоу програми неколку пати во неделата. Мини Клуб за деца од 4-12 години со различни активности и програми.
Плажа :Хотелска приватна плажа, 300 м од хотелот, песочна со лежалки, чадори и пешкири се бесплатни