Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
ARMAS GREEN FUGLA BEACH
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа Турклер, 90км од аеродромот во Анталија и 22 км од Аланија. Хотелот е реновиран: 2015 година.

Сместување : Вкупен број на соби 384, во бунгалови во градина.
Сите соби се со купатило со када или туш, фен, клима систем, телефон, сателитска ТВ и музички канали, мини бар (вода само на пристигнување), сеф (се наплаќа), ќерамички плочки на подот, балкон

Содржини, спорт, забава: Главен ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базен, бар на плажа до 17.00 часот, Диско бар. Доктор, перална, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, трговски центар, изнајмување возила дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет конекцијата се наплаќа.
Отворени базени за возрасни и деца, две лизгалици на вода, одбојка на плажа, пинг понг, фитнес центар, тениски игралишта, Турска бања, сауна. Дополнително се наплаќаат - спортови на вода, билјард, масажа, осветлување на тениски игралишта, компјутерски игри, Спа центар и масажа. Анимациски програми, спортски активности во текот на денот, еднаш неделно музика во живо. Мини клуб за деца од 04-12 год. со специјални дневни и вечерни програми.

Плажа : Хотелска плажа, песочна. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.