Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Armas Kaplan Paradise
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоциран во областа Текирова, 17км од Кемер и 70км од аеродромот во Анталија.
Сместување : Хотелот има 393соби. Сите соби се со балкон, купатило со када и туш, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (вода на пристигнување), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани (Турки и рибен ресторан), барови околу хотелскиот комплекс, Диско бар. Доктор, чување деца, сервис за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, дополнително се наплаќаат.Wi-Fi интернет конекција дополнително се наплаќа.
Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, три лизгалици на вода, фитнес, сауна, Турска бања, тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг. Осветлување на тениски игралишта, спортови на вода, Спа и Велнес центар, школа за нуркање, билијард, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покарј базен и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца.
Плажа : Хотелска плажа на 300м од хотелот, со ситни камчиња. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Има бесплатен шатл бус до плажа.