Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
AZURE BY YELKEN (ex Grand ParK)
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Azure by Yelken Hotel 5*


Локација: Хотелот се наоѓа на околу 4 км од областа Turgutreisa, 22 км од центарот на Бодрум и околу 50км од аеродромот. Изграден е во 2007 година, а потполно реновиран во 2018 и 2019 година. Зафаќа површина од 20.000м2

Соби: Комплексот се состои од две четериспратни главни згради и анекс дел. Хотелот брои вкупно 232 соби. Сите соби се реновирани и имаат централен клима уред, ЛЦД ТВ со сателитски канали, бесплатно wi-fi, телефон, сеф, мини бар (вода, безалкохолни пијалаци-бесплатни на денот на пристигнување), фен, балкон или тераса.

Содржини: Хотелот има главен ресторан (можност за диетално и вегетаријанско мени, 2 a la cart рестроани (турски и рибен) и 4 барови. На располагање на гостите се 3 надворешни базени, 2 водени тобогани, внатрешен базен, 2 детски базени и 2 водени тобогани за деца. За опуштање гостите можат да ги користат сината и турската бања. Дополнително, хотелот нуди услуги за перење и пеглање, хемиско чистење, дадилка, доктор и интернет кафе. Wi-fiто е бесплатно во лобито и заедничките простории.

Спорт и забава: За љубителите на активен одмор во хотелот нуди два терени за тенис, теретана,  аеробик, аквабик, пикадо, одбојка на плажа. Гостите можат да се забавувааат во дискотека. За најмалите има детски клуб и игралиште за деца.

Плажа: Хотелската плажа е песочно-камчеста и има платформа за сончање. Лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири се бесплатни. Барот на плажа е исто така бесплатен за гостите на хотелот.