Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BALI DYNASTY RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Сместен во непосредна близина на центарот на Кута, ресортот располага со 2 базени на отворено и детски базен со тобоган долг 56 m. Ресортот организира тури и активности. Бесплатен WiFi пристап е достапен во собите, баровите, рестораните и лобито.

Активностите на Bali Dynasty Resort вклучуваат аква аеробик, лекции за готвење и забавни игри. PlayStations и лаптопи се достапни за изнајмување. Другите објекти вклучуваат спа, фитнес сала и детско игралиште.

Собите во Bali Dinasty имаат приватен балкон, повеќето од нив имаат стаклени врати со поглед кон градина или базен. Секоја соба е опремена со сателитска ТВ, ДВД плеер и чај / кафе. Во собите има минибар и Сеф.

Ресортот има 6 ресторани и 5 барови. Доручекот се служи во ресторанот SEN5ES, додека ноќната забава ја придружуваат шоуа во живо и тематско јадење во ресторанот H2O покрај базенот.

Кута Арт Маркет е 800 метри од ресортот, додека плоштадот Кута е оддалечен 1 км. Ресортот се наоѓа на 10 минутно возење од аеродром.