Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Barcelo Concorde Green Park Palace
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

 Barcelo Concorde Green Park Palace 5*

Локација: Сместен во градина од 50.000 м2, директно на прекрасната песочна плажа Порт Ел Кантауи, блиску до пристаништето и центарот на градот. Одалечен е околу 10 километри од центарот на Сус, 29 километри од аеродромот во Монастир и 140 километри од аеродромот во Тунис. Автобуската станица е оддалечена 150 метри.

Соби: Сите соби се опремени со клима уред, балкон или тераса, Wi-Fi интернет, бања, бањарки и папучи, фен, телефон, вентилатор, мини фрижидер (водата и освежителните пијалаци се надополнуваат секојдневно), LCD сателитска ТВ, чајник со чај и кафе и електронски сеф.

Содржини: рецепција, надворешен базен од 1500 m2, детски базен, внатрешен базен со морска вода (загреан во зима), главен ресторан, арапско-ориентален ресторан, тематски ресторан (отворен од 01.05. до 31.10.), медитерански ресторан (отворен од 15.06. до 15.09.), неколку барови (во фоајето, бар во базенот), мини клуб за деца 4-12 години, детско игралиште, детски базен и секојдневна забава неколку пати неделно, лежалки, чадори и крпи за плажа и базен, Wi-Fi интернет, фризер.

Спорт и забава: осветлено тениско игралиште со рекети и топки (со депозит), фитнес сала, пинг-понг, одбојка на плажа, лак и стрела, куглање, аква теретана, аеробик, забавна програма за деца и возрасни (неколку пати неделно). Таласо терапија, спа центар, масажи, амам, козметичар и фризер се доплаќаат.

Плажа: Хотелот е на прекрасната песочна плажа Порт Ел Кантауи. Чадори и лежалки се бесплатни за гостите на хотелот.