Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Baron Palace Sahl Hasheesh
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Baron Palace e луксузен хотелски комплекс, кој се наоѓа во заливот Sahl Hasheesh, 20 км јужно од Хургада и 17 км од аеродромот.
 
Соби: Хотелот располага со 615 модерни и пространи соби и апартмани со бања (бања / туш / WC), фен, сателитска ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар, железо и даска за пеглање, чај и кафе, интернет и балкон или тераса.
 
Содржини: Хотелот се протега на површина од 100 000 м2. Покрај главниот ресторан има 6 a la carte ресторани кои нудат интернационална кујна (италијански, ориентални, мексикански, кинески, јапонски) рибен ресторан, бар во фоајето, од страна на базенот, на плажа и има уште 4 тематски пабови на располагање. Дополнителни содржини на хотелот вклучуваат фризер, докторски услуги, менувачница и услуги за перење и пеглање.
 
Спорт и забава: Отворени базени шири над 5.000 м2 со водените површини: каскаден базен, базен со ефекти, релаксирачки базен за медитација, детски базен и џакузи. Гостите исто така може да имаат крпи, лежалки и чадори покрај базенот и на плажа. За љубители на спортот и забава достапни се: фитнес центар, 3 тениски игралишта, стаза за трчање, одбојка на плажа, пинг-понг и спортови на вода, Спа центарот е на површина од 2.300 м2, со турска бања, сауна, парна бања, џакузи, топло и ладни тушеви, масажи и козметички третмани. Установи за деца: базен со тобогани, игралиште и парк за забава, мини клуб, Junior клуб, три кино сали, услуга за згрижување на деца, детска мени и детски ресторан.
 
Плажа: Хотелот има прекрасна песочна плажа, долга 600 метри.