Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BARUT ACANTHUS & CENNET
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел се наоѓа на песочна плажа, на 2 километри од центарот на Сиде и околу 65 км од аеродромот во Анталија.Сместување: Хотелот има вкупно 261 соби и е еден од најдобрите хотели  на синџир Barut во Турција. Тој е опкружен со прекрасно зеленило и градини.  Сите соби  имаат клима уред, LCD телевизор, телефон, Wi-Fi интернет, мини бар (секојдневно дополнување), сеф, во собата за кафе и чај, бања со туш, фен, бањарка и папучи, балкон или тераса  со страничен поглед кон морето.
Содржини: Главен ресторан, a la carte ресторани, барови, слаткарници,Wi-Fi интернет.
Спорт и забава: базени, спа, концепт за деца од 0-2,99 години , мини клуб за деца на возраст од 04-12 години, тениско игралиште, пинг-понг, аеробик, фитнес,одбојка на плажа , Wi-Fi интернет,телефон, услуга во соба, спортови на вода, тениски игралишта и опрема за осветлување, чување на деца, спа услуги, масажи.
Плажа: Лежалки, чадори и крпи за плажа се бесплатни за гостите на хотелот.