Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BARUT ARUM
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е на околу 3 километри од центарот на Сиде, околу 60 километри од аеродромот во Анталија и околу 70 километри од центарот на Анталија.

Сместување: Хотелот е изграден во 1996 година на површина од 36.000 m². Реновирањето ќе се одвива во текот на зимата 2023 година, има вкупно 330 сместувачки единици и е поделено на два дела. Хотелот се состои од шесткатна главна зграда и трикатна анекс зграда. Сите соби имаат клима, бања, фен, бањарка и папучи, сателитска ТВ, мини бар (се дополнува секој ден со вода и сокови), чајник, сет за кафе и чај, сеф, Wi-Fi и балкон. Тие се наоѓаат во главната зграда, можат да имаат поглед на земја и поглед на море.

Хотелски содржини: Има главен ресторан, 4 à la carte ресторани (Akasya - интернационален, Mimoza - Далечен Исток, Petunya - турски, Bonsai - интернационален), слаткарница Флора, барови (Lobby, Blue pool, Begonya beach bar, Pier bar, Gazania disco bar) и Спа центар.

Хотелот нуди услуга Ultra All inclusive - појадок, доцен појадок, ручек, вечера (самопослужување, избор на неколку јадења според правилата на хотелот во главниот ресторан), полноќна ужина, грицки, кафе, колачи и сладолед во одредено време. во текот на денот, задолжителни локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Спорт и забава: Надворешен базен, базен со лизгалки, внатрешен базен, детски внатрешен и надворешен базен, 2 внатрешни базени се греат во зима (еден е за деца), диско, анимации преку ден и навечер, мала библиотека, аеробик, зумба, пилатес, гимнастика на вода , фитнес центар (за над 16 години), шах, одбојка на плажа, ватерполо, тениско игралиште, пинг-понг, пикадо, мини голф.

Плажа: Хотелот се наоѓа на сопствена песочна плажа со павилјон и дел само за возрасни. Поради карпите во водата се препорачуваат чевли на плажа. Користењето лежалки, чадори и крпи не се наплаќа дополнително.

 

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, оддалечен 3км од центарот на Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија. Реновиран: 2017/2018
Сместување: Вкупен број на соби 328, распоредени во главна и споредна зграда. Сите соби се со балкон, купатило со туш, фен, клима, телефон, паркет на подот, сеф, мини бар (се дополнува секој ден со вода и безалкохолни пијалоци), сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет.
Содржини: Главен ресторан - Palmiye, A’la Carte ресторани Mimoza – кујна од Далечниот Исток, Akasya – Интернационална кујна, Petunya – Турска кујна, бар покрај базенот, бар на плажа, лоби бар, слаткарница, диско бар. Доктор, бебиситер, фризер, продавници, услуги за перење и пеглање, SPA центар, салон за убавина, рент а кар дополнително се наплатуваат.
Спорт и забава:Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени, пинг понг, мини голф, одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, SPA и Wellness центар, осветлување за тениски терени, билјард, спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години. Специјален програм за бебиња од 00 – 2,99 години: количка, подлога, шампон, сунѓер, лосион, греач за шишиња, влажни марамчиња, високо столче...бесплатно, на барање.
Плажа: Приватна песочна плажа, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.