Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BARUT HEMERA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа на околу 3 километри од центарот на Сиде, на околу 8 километри од Манавгат, на околу 75 километри од Анталија и на околу 60 километри од меѓународниот аеродром во Анталија.
Сместување: Хотелот е изграден во 1990 година на површина од 55.000 m² како комплекс од мали згради со 3 или 4 ката. Реновиран е во зимската сезона 2019/20 година. Хотелот располага со вкупно 378 сместувачки единици.
Хотелски содржини: Услугата се базира на концептот Ultra All Inclusive, појадок, доцен појадок, ручек, вечера (самопослужување избор на повеќе јадења според правилата на хотелот), ужина, доцна вечера, колачи, палачинки, сладолед во одредени периоди од денот , локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Покрај диетaлното мени, на барање на гостите им се достапни и вегански и менија без глутен. Лоби барот Side Lounge е отворен 24 часа, а има и снек бар Kumsal, бар покрај базен Мeltem, Olive bar и Hemera бар.
Спорт и забава: Хотелот располага со надворешен базен со два тобогани, релакс и тивок базен, внатрешен базен (се загрева во зима) и детски базен, фитнес центар. Активностите и спортовите што им се достапни на гостите вклучуваат тенис, пинг-понг, игри на базен, аеробик, мини голф, одбојка на плажа, билијард, пикадо, диско, забава, бесплатен Wi-Fi на јавни површини и соби. Има мини клуб за деца (4-12 години).
Плажа: Хотелот располага со песочна плажа долга 80 метри. Користењето на чадори, лежалки и пешкири на плажа е бесплатно.
 

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, оддалечен 3 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија. Реновиран: 2016 / 2017      Сместување:Хотелот има 379 соби  во главна зграда и апартмани. Сите соби се со балкон, купатило со туш кабина, фен, централна клима, во апартманите посебен клима уред, телефон, паркет на подот, мини бар, сеф, електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ, WI-FI интернет.
Содржини: Главен ресторан – Hemera со шведска маса, A’la Carte ресторани: Sandal (рибен ресторан), Sofra (Турска кујна), Akdeniz (Интернационална кујна), Olive (Италијанска кујна), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, рент а кар, фризер, телефон, продавници, услуги за перење и пеглање дополнително се наплатуват.
Спорт и забава:Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, билјард, пинг понг, мини голф се бесплатни. Со доплата: масажа, спортови на вода, With extra charge are: Massage, water sports, Spa и Wellness центар, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год. Специјален програм за бебиња од 00 – 2,99 години: количка, подлога, шампон, сунѓер, лосион, греач за шишиња, влажни марамчиња, високо столче...бесплатно, на барање.
Плажа: Хотелска приватна песочна плажа, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.