Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BARUT HEMERA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Се наоѓа на околу 3 километри од центарот на Сиде, на околу 8 километри од Манавгат, на околу 75 километри од Анталија и на околу 60 километри од меѓународниот аеродром во Анталија.
Сместување: Хотелот е изграден во 1990 година на површина од 55.000 m² како комплекс од мали згради со 3 или 4 ката. Реновиран е во зимската сезона 2019/20 година. Хотелот располага со вкупно 378 сместувачки единици.
Хотелски содржини: Услугата се базира на концептот Ultra All Inclusive, појадок, доцен појадок, ручек, вечера (самопослужување избор на повеќе јадења според правилата на хотелот), ужина, доцна вечера, колачи, палачинки, сладолед во одредени периоди од денот , локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Покрај диетaлното мени, на барање на гостите им се достапни и вегански и менија без глутен. Лоби барот Side Lounge е отворен 24 часа, а има и снек бар Kumsal, бар покрај базен Мeltem, Olive bar и Hemera бар.
Спорт и забава: Хотелот располага со надворешен базен со два тобогани, релакс и тивок базен, внатрешен базен (се загрева во зима) и детски базен, фитнес центар. Активностите и спортовите што им се достапни на гостите вклучуваат тенис, пинг-понг, игри на базен, аеробик, мини голф, одбојка на плажа, билијард, пикадо, диско, забава, бесплатен Wi-Fi на јавни површини и соби. Има мини клуб за деца (4-12 години).
Плажа: Хотелот располага со песочна плажа долга 80 метри. Користењето на чадори, лежалки и пешкири на плажа е бесплатно.
 

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, оддалечен 3 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија. Реновиран: 2016 / 2017      Сместување:Хотелот има 379 соби  во главна зграда и апартмани. Сите соби се со балкон, купатило со туш кабина, фен, централна клима, во апартманите посебен клима уред, телефон, паркет на подот, мини бар, сеф, електричен бокал, сет за кафе и чај, сателитска ТВ, WI-FI интернет.
Содржини: Главен ресторан – Hemera со шведска маса, A’la Carte ресторани: Sandal (рибен ресторан), Sofra (Турска кујна), Akdeniz (Интернационална кујна), Olive (Италијанска кујна), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, рент а кар, фризер, телефон, продавници, услуги за перење и пеглање дополнително се наплатуват.
Спорт и забава:Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, билјард, пинг понг, мини голф се бесплатни. Со доплата: масажа, спортови на вода, With extra charge are: Massage, water sports, Spa и Wellness центар, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год. Специјален програм за бебиња од 00 – 2,99 години: количка, подлога, шампон, сунѓер, лосион, греач за шишиња, влажни марамчиња, високо столче...бесплатно, на барање.
Плажа: Хотелска приватна песочна плажа, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.

 

Забелешки

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Директен авионски лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.

» Аеродромски административни такси (40еур по лице / 20еур за бебе под 2години).

» Сместување во избраниот хотел според резервираниот термин, на база на избраната услуга.

» Организиран групен трансфер аеродром – хотел – аеродром (На барање, со доплата може да биде организиран приватен трансфер).

» Локална асистенција и Услуги на претставник на организаторот.

» Организација на програмата.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Директно во канцелариите на Аурора
» Во кеш со денарска уплата
» Безготовински со платежна картичка (Visa, Master, Maestro, Diners)

» Електронски (онлајн) преку веб страната на Аурора Турс.
» Електронско плаќање со платежни картичкии

» Банкарски трансфер на сметка на Аурора Турс.

» Преку партнерската мрежа од агенции (субагенти) на Аурора Турс.

» Преку административна задршка од плата
» за компании, институции и синдикати со кои Аурора Турс има склучено договор.


» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување.

 

"EARLY BOOKING" АКЦИЈА за резерваци направени до 31.01.2023:

Резервирајте рано и користете големи попусти за ран букинг но и дополнителни поволности!

» Резервација со уплата од само 50 еур !
- Износот на уплатата се однесува по лице.
- 30% од вкупниот износ на резервацијата треба да се уплати најдоцна до 28.02.2023, додека целиот износ најдоцна 15 дена пред термин на поаѓање.
- Авансот од 50еур по лице е нерефундабилен, но во случај на отказ пред 31.03.2023, истиот може да се пренамени за друго патување од нашата понуда.

» Плати 50% - користи 5% попуст!

За уплата при резервација во висина од најмалку 50% од вкупниот износ - ќе се одобри дополнителен попуст од 5%

» Целосна уплата - користи 7% попуст!

За резервации направени со целосна уплата - ќе се одобри дополнителен попуст од 7%

Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот. "

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување. 

Програма

 

1 ден | СКОПЈЕ - АНТАЛИЈА

Состанок на скопскиот аеродром 2 часа пред полетување, или соласно инструкциите обиени од оранизаторот. Директен лет кон Анталија во поставеното време, во раните утрински часови. По пристигнувањето, средба со претставник на партнер агенцијата во Турција и трансфер до избраниот хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто окулу 14:00 часот на денот на пристигнувањето)

2 - Претпоследен ден | ПРЕСТОЈ ВО ХОТЕЛ

Престој во избраниот хотел во регионот на Аланија, Кемер, Белек, Сиде, Лара, на база на избраната услуга, согласно бројот на резервираните ноќевања во зависност од аранжманот и терминот. Можност за факултативни излети.

Последен ден | АНТАЛИЈА - СКОПЈЕ

Одјавување и напуштање на собите најдоцна до 12 часот, или според правилата на хотелот. Слободно време до организираниот трансфер кон аеродромот во Анталија во вечерните часови. Директен лет за Скопје во поставеното време, доцна навечер. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (наредниот ден). Крај на услугите.