Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BARUT LARA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Лара, 10км од аеродромот во Анталија и 12км од центарот на Анталија. Хотелот е расположен на плажа.
Сместување: Хотелот  има  463 соби Сите соби се со електронски клуч, балкон, купатило со фен, централна клима, телефон, паркет на подот, сеф, мини бар, сателитска ТВ со ДВД, бањарка и собни папучи, бокал за топла вода за чај и кафе.
Содржини: Прекрасен главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани-Kuyu Turk ресторан–Турска кујна, BBQ ресторан, Turunc International ресторан-Интернационална кујна, Sandal ресторан-морска храна, Akdeniz-Медитеранска кујна,Sofa Fine Dining ресторан – само за возрасни, Olivia ресторан – италианска кујна, Soya ресторан – кујна од далечниот исток, бели пецива, лоби бар, бар покрај базенот, снек бар, ноќен бар. Доктор, перална и хемиско чистење, фен, чување деца, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, шопинг центар, rent a car, дополнително се наплатува.
Спорт и забава :Отворени базени, еден базен со лизгалицi, еден затворен базен (со пресна вода), базен за деца, 5 водени лизгалици, фитнес центар, сауна, Турска бања, три тениски игралишта, одбојка на плажа, игралиште за повеќе намени: кошарка, мини фудбал и одбојка, пинг понг, гимнастика, мини голф, стрелаштво, сквош. Билијард, изнајмување ДВД, масажа, SPA & Thalasso, спортови на вода се наплатуваат. Забавна програма преку целиот ден со натпреварувања и анимации, навечер специјална шоу програма, жива музика. Мини клуб за деца (04-12 год.) со специјална програма преку целиот ден и мини диско навечер. Специјална програма за деца 00 -2,99 години.
Плажа :Песочна хотелска плажа со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплатуваат.