Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Bellis Deluxe Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Белек на 5 км, и 32 км од аеродромот во Анталија.
Сместување : Хотелот има 555 соби. Сите соби се со купатило со када и туш, фен, централна клима која работи во одредени часови според временските услови, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода, минерална вода, безалкохолни пијалоци и пиво),електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска LED TV и музички канали, балкон или тераса.
Содржини: Главен ресторан - шведска маса, A’la Carte ресторани: Kalamata (Медитеранска и Грчка кујна), Grill Restaurant (Мексиканска и Турска кујна), Gusto (Италијанска кујна), Steak House (Интернационална кујна), Ikebana Sushi House (кујна од Далечниот исток), Diamond Vip lounge (интернационална кујна), пекара, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар, фризер, rent a car, дополнително се наплатуваат. Бесплатно WI-FI во лоби барот.
Спорт и забава  :Отворен и затворен базен, аква парк со 8 водени лизгалици за возрасни и 6 за деца, Турска бања, сауна, фитнес центар, парна бања, тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф. Водени спортови, масажа, SPA&Wellness центар, осветлување на тениските игралишта, часови по тенис, јавање коњи, голф, билијард, компјутерски игри, дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот, навечер шоу програми, неколку дена во неделата жива музика. Отворени и затворено кино. Специјална програма во Мини клубот за деца 04-11 год, и Junior Club за тинејџери од 12-16 години, зоолошка градина. Специјални содржини за бебиња.
Плажа :Хотелска песочна плажа, чадори, лежалки и пешкири бесплатно. Павиљоните на плажа со претходна резервација и со доплата.