Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Belvedere Holiday Club
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотел Belvedere Holiday Club се наоѓа на 300 m од гондолата и 700 m од центарот на градот Банско. Хотелот се состои од три комплекси на згради кои меѓусебно не се поврзани со топла врска и има вкупно 108 апартмани. Во главната зграда има рецепција и спа центар, во втората зграда има ресторан. За да се помине од еден дел во друг, потребно е да се излезе надвор.

Сместување: Хотелот располага со вкупно 100 апартмани со една и две соби кои се распоредени во три згради. Сите еднособни апартмани имаат: спална соба со брачен кревет или два единечни кревети и дневна соба со софа кревет, сите двособни апартмани имаат: две спални со еден брачен или два поединечни кревети и дневна со еден или два дополнителни кревети,опремени со: ТВ, телефон, Wi-Fi интернет, мини кујна со прибор, микробранова печка, фрижидер, чајник, бања со туш и фен за коса. Сите апартмани имаат двосед, софа или фотелја на развлекување како дополнителен кревет.


Хотелски содржини: Хотелот во својата понуда има: рецепција, ресторан, a la carte ресторан, лоби бар, сеф на рецепција (со доплата), Wi-Fi интернет, конференциска сала со опрема, паркинг (до пополнување), базен со детски дел, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, соба за релаксација, ски депо, пинг-понг, билијард, детско игралиште. Хотелот има организиран трансфер до гондолата според распоредот на хотелот.

 

Забелешки

 ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

» Сместување во хотел според резервираниот термин, потврдениот тип на соба, на база  избраната услуга.

» Организација на програмата.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

» Задолжително здравствено патничко осигурување.

» Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

» Осигурување од отказ на потврден аранжман или од прекин на започнат аранжман.

» туристички таккси и други доплати, освен ако не се наведени во договорот.

 

Повеќето хотели имаат задолжителна доплата за свечена вечера (25.12 и 31.12).

Секој отказ на резервиран и потврден престој во хотел во празничен период (20.12.2023 - 05.01.2024), направен на 30 или помалку дена пред термин ќе биде наплатен во целосен износ. 

 

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

» Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62 Денари за 1 Евро.

» За резервација потребна е авансна уплата во висина од 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Ран Букинг, акции, промоции...), а преостанатиот износ се доплаќа најдоцна 15 дена пред патување

 

ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА АУРОРА ТУРС СЕ СОСТАВЕН ДЕЛ ОД ОВАА ПРОГРАМА

* ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк. Аурора Турс не сноси одговорност за евентуални поинакви усни информации за програмата на патување.

Програма

БАНСКО ЗИМА – Индивидуална програма

 

1.ден

Пристигнување во хотел. Превземање на собите и сместување според определеното време и правило на пријавување на хотелот (најчесто по 14:00 часот).


Денови од престој

Престој во избраниот хотел на база на резервирната услуга и број на ноќевања, во зависност од аранжманот и терминот. Слободно време за одмор и индивидуални активности.

 

Последен ден
Појадок (за гостите кои имаат резервација на база ноќевање со појадок или полу пансион). Одјавување и напуштање на собите претпладне согласно хотелските правила, најчесто окулу 10:00 часот. Продолжено задржување на собите - "Late Check Out" ба барање може да се обезбеди со доплата на лице место (рецепција).