Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
BUMI AYU BUNGALOWS
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот Bumi Ayu Bungalows се наоѓа на централниот дел на Санур, на само неколку минути пеш од плажа и 15 минути возење до градот Денпасар и 20 минути возење до меѓународниот аеродром во Бали.

Сместување: Сите соби во хотелот Bumi Ayu Bungalows се дизајнирани во бунгалов стил. Сите соби се комплетно климатизирани и опремени со класичен дрвен мебел и имаат дневна соба, телефон, фрижидер, сеф, приватен балкон и сателитска ТВ, додека бањата е опремена со када и туш, и фен.

Хотелски содржини: Хотелот Bumi Ayu Bungalows е дизајниран во удобен балиски стил,  опкружен со прекрасни бујни тропски градини. Хотелот нуди многу модерни поволности, вклучувајќи голем отворен базен со детски базен, Pondok Bar, кафуле Cafe Shop и ресторан Kubu Restaurant кој служи специјалитети од азиската и интернационалната кујна.

Плажа: Хотелот се наоѓа на само 10 минути пеш од плажата во Санур.