Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
C Mauritius
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Едно од нашите најпопуларни места за престој во Belle Mare. C Mauritius - All Inclusive се наоѓа во Belle Mare, на 60 метри од плажата Палмар. Се наоѓа на 48 километри од главниот град Порт Луис, 47 километри од меѓународниот аеродром во Маурициус.


Соби: Сите соби се опремени со клима уред, телевизор со рамен екран со сателитски канали, електричен котел, туш кабина, фен и работна маса. Секоја соба има гардероба и приватна бања.


Хотелски содржини: Располага со ресторан, бесплатен приватен паркинг, фитнес центар и бар. Комплексот има поглед на базен. На гостите им се достапни надворешен базен, 24-часовна рецепција и бесплатен WiFi во сите области на хотелот. Во околината може да се ужива во низа активности, вклучувајќи пешачење, нуркање, сурфање на ветер и релаксирање покрај плажа.


Плажа: Сопствена. Хотелот е на 1.6 км од плажата Belle Mare и на 2.2 км од плажата Quatre Cocos.