Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Calimera Delfino Beach Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во Хамамет,6 км од центарот,опкружен со градина на површина преку 100.000m2. Има директен излез на плажа.Од аеродромот во Тунис e оддалечен 65 км.

Сместување: Сите соби имаат туш,купатило,балкон или тераса,клима,телефон,сеф,ТВ,фен,мини бар.

Хотелски содржини:Хотелот поседува:рецепција која работи 24h,3 ресторани,5 барови, 3 базени,wellness центар,затворен базен,фитнес сала,соба за масажа,хамам,сауна,релакс соба.Ж
 
Спорт и забава: Мини клуб за деца,игралиште за деца и дел за јадење во ресторанот.Терени за тенис,пинг понг.Во лобито има бесплатно Wifi.

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа.