Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Calista Luxury Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

 Локација :Хотелот се наоѓа во Белек, на 27km од аеродромот во Анталија, 24km од центарот на Анталија
Сместување : Хотелот има 598 соби,распоредени во 7 хотелски блокови.Сите соби се со купатила со туш и када, фен, централна клима, телефон, минибар (секој ден се дополнува со сокови, вода, апетисани, енергетски пијалоци и пиво), електрично ѓезве, сет за кафе и чај, пегла и даска за пеглање, сеф, смарт HD ТВ со сателитски канали, интернет и балкон
Содржина: Bellum  – главен ресторан, Sakura– азиска кујна, Timo – италијанска кујна, Turca – турска кујна,More  – рибен ресторан, La Carne – јужно американска кујна, Elegance  ресторан . Ресторан покрај базенот, снек бар на плажа. Со дополнителна доплата : доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, Rent-a car, количка за деца, рентање лап-топ, DVD плејер и филмови. Интернет конекцијата во цел хотел е бесплатна.
Спорт и Забава:Надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни. Аквапарк, турска бања, сауна, парна бања, џакузи, тениски игралишта, фитнес центар, одбојка, кошарка, одбојка на плажа. Масажи, салон за убавина, SPA центар, нега на кожа, водни спортови, часови по тенис, осветлување за тениски игралишта, куглање, компјутерски игри, интернет кафе, билијард – дополнително се наплатуваат. Забавни активности преку ден, на базен и плажа и вечерни шоу програми, музика во живо, специјални вечери, кино, диско. Мини-клуб за деца од 0г до 17г, организирани во групи по возраст со разноврсни програми во текот на денот и вечерните часови. Специјален клуб за бебиња.
Плажа:Хотелска приватна  песочна плажа, каде лежалките, чадорите за сонце, пешкирите  за плажа не се наплатуваат. Павиљоните  на плажа со претходна резервација – дополнително се наплатуваат.