Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Casa Karina
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот Casa Karina се наоѓа на 150 м од гондолата и на 1 км или 10 минути пешачење од центариот на стариот град во Банско. Одличната локација на овој хотел го прави еден од 5-те најпродавани хотели во Банско.

Сместување: Хотелот располага со 54 соби, 14 студија и 50 апартмани, секоја соба има поглед према планина или према град, сите се опремени со ТВ, минибар, телефон, бања со туш кабина или када, козметички сет, фен за коса.


Хотелски содржини: Хотелот во својата понуда има рецепција, сеф на рецепција (со доплата), еден ресторан, паркинг (со доплата), изнајмување велосипеди, изнајмување ски, ски училиште, ски соба, велнес центар, фитнес центар, лекар (со доплата), сауна, парна бања, амам, џакузи, надворешен базен, сала за релаксација, конференциска сала, услуга за перење и сушење ( со доплата), детска игротека, програма за анимација за деца. Домашни миленици не се дозволени. Хотелот е прилагоден на лица со посебни потреби.
Употреба на базен, сауна, парна соба, фитнес центар и Wi-Fi.