Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Club Tropicana
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е лоџиран во Сахлин во Монастир, на 13км од Сус и на 3км од аеродромот. Главниот град Тунис е на 165км од хотелот.
Соби: Хотелот нуди убаво опремени климатизирани соби, секоја со сопствена бања и балкон или тераса.
Содржина: Хотелот располага со лоби со 24-часовна рецепција. Во комплексот има и два ресторани, неколку барови и едно кафуле како и надворешен базен, каде што се достапни лежалки  и чадори за сонце, детски баззен, спа центар.
Спорт и забава: Хотелот редовно е домаќин на анимација и вечерни програми. За љубителите на активен одмор хотелот нуди широк спектар на спортски активности - гостите можат да играат тенис, одбојка на плажа, сквош, мини голф или водена гимнастика.
Плажа: Хотелот се наоѓа директно на песочна плажа, каде што гостите можат да користат лежалки и чадори за сонце. Влезот за морето е постепен. На плажата има голем избор на спортови на вода.