Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Continental Hotel Hurghada
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот има идеална локација, на почетокот пешачката зона Memsa, новиот туристички дел од Хургада. Тој е одалечен 7 км од центарот на Sakala и 8 км од аеродромот.
 
Соби: Хотелот располага со 252 соби и 15 апартмани со приватен бања (туш / WC), фен, ЛЦД телевизор, телефон, клима уред, сеф, мини бар, балкон, тераса или прозорец од подот до таванот.
 
Сместување: Покрај главниот ресторан, хотелот нуди 4 a la carte ресторани: Италијански, морска храна, скара, услуга на освежителни пијалоци во барот со панорамски тераса и прекрасен поглед на Црвеното Море. Има барови на плажа, базен и познатат ‘’Kапетанов Бар’’, препознатлив по својот широка понуда на коктели. Во рамките на хотелот има дискотека, интернет во лобито, сервис за перење и пеглање, неколку продавници и салон за убавина.
 
Спорт: Хотелот располага со отворен базен со детски дел (загреан во зима), билијард, пинг-понг, тениски игралишта, 2 сквош игралишта, фитнес центар, добро опремена центар за гњурење и бројни спортови на вода. Спа центарот вклучува соби за масажа, сауни и џакузи. Анимацијата и забавата ја организира професионален тим на аниматори, за возрасни и помлади гости. Гостите можат да користат лежалки, чадори и крпи без дополнителни трошоци.
 
Плажа: Хотелот има песочна плажа долга 300 метри, опкружен со градина и зеленило.