Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CORNELIA DELUXE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

 Локација: Хотелот се наоѓа во Белек, на 35km од аеродромот во Анталија и 45km од центарот на Анталија.
Сместување: Хотелот има вкупно 358 соби ,кои распоредени во главна хотелска зграда и зграда во градина. Сите соби имаат, фен, централна клима, телефон, купатила со када теписон, сеф, мини-бар (вода, минерална вода, сокови, пиво се дополнуваат секој ден), електрично ѓезве, сет за кафе и чај, сателитска ТВ со музички канали, интернет.
Содржина: Cornelius – главен ресторан, A'la Carte ресторани : Tai Pen (источно азиска кујна), Hedera (медитеранска кујна), Nazar (турска кујна), Sofa (француска кујна), Florin (италијанска кујна), скара во градина, барови на повеќе различни места низ хотелскиот комплекс кои служат алкохолни и безалкохолни пијалаци. Продавници, фризер, салон за убавина, доктор, чување деца, услуги за перење и пеглање, телефон, факс, интернет кафе и компјутерски игри – Дополнително се наплатуваат. Интернет конекцијата во хотелот е бесплатна.
Спорт и Забава:Надворешни и внатрешни базени, базени  за деца, лизгалки, фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, прскалки, тениски терени, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, качување по зидови,детско игралиште. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови, гала вечери, забави во градина. Мини-клуб за деца од 4г до 12г, детски ресторан со специјално мени, програми и забава за деца во текот на денот, детско игралиште, диско за деца. Осветлување за тениски терени, опрема за тенис, часови по тенис, масажи, SPA центар, куглање, соба за игри, терени за голф, водни спортови – Дополнително се наплатуваат
Плажа:Сопствена  песочна  плажа, каде лежалките, чадорите за сонце, пешкирите за плажа - не се наплатуваат.