Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Costa Bitezhan Hotel
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот Costa Bitezhan се наоѓа во тивкото одморалиште Битез (Bitez) во регионот Бодрум, покрај сама плажа, во близина на познатата плажа Ortakent Beach. Хотелот е оддалечен на 6 километри од центарот на Бодрум и на 42 километри од аеродромот Милас во Бодрум.

Сместување: Хотелот располага со 81 модерно опремени соби и повеќето имаат балкон. Сите соби се опремени со приватна бања со туш, клима уред, сателитска ТВ, бесплатен Wi-Fi, сеф, телефон, фрижидер, фен.

Хотелски содржини: Хотелот располага со главен ресторан, бар на базен, хотелски бар, 24-часовна рецепција, бесплатен WiFi интернет пристап на сите јавни површини, медицинска помош, бесплатен паркинг. За дополнителен надомест, гостите можат да ја искористат услугата за перење.

Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, СПА центар, турска бања, сауна, фитнес центар, спортови на вода, аеробик, пинг-понг, билијард, одбојка на плажа, мини-клуб, анимација за деца и возрасни.

Плажа: Хотелот се наоѓа на своја приватна плажа, со бесплатни лежалки и чадори на базен и на плажа.