Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CRYSTAL ADMIRAL RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација :Хотелот се наоѓа во областа Kizilot, регион на Сиде, оддалечен 80км од аеродромот во Анталија.
Сместување : Хотелот има  834. соби.Сите соби се со купатило со када, туш, фен, централна клима, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци), сеф, тепих на подот, сателитска ТВ, WI-FI интернет до 54Mpbs, балкон.
Содржини:Главен ресотран – Admiral, шведска маса, A’la Carte ресторани - Istanbul (Турска кујна), Mexico (Мексиканска кујна), Venezia (Италијанска кујна), Sailor (рибен ресторан), Turkish Grill House – скара ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, интернет конекција и компјутерски игри, рент а кар дополнително се наплатуваат.
Спорт и забава :Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, аква парк, тениски терени, одбојка, терен за кошарка, одбојка на плажа, мини голф, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, џакузи се бесплатни. Масажа, SPA центар, салон за убавина, SPA базен, сите видови спортови на вода, осветлување за тениски терени, опрема за тенис, куглање, билјард и компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Krispy Kids World – мини клуб за деца од 04-12 години достапни во текот на денот и мини диско во вечерните часови.
Плажа :Хотелска приватна плажа, песочна со камчиња, лежалки и чадори се бесплатни, пешкири на плажа со депозит. Се поминува преку тунел од хотелот до плажата.