Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CRYSTAL BOUTIQUE BEACH RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Богазкент,на. 40 км од аеродромот во Анталија и 50 км од центарот на Анталија.                              Сместување: Хотелот има  76 соби во 14 двоспратни згради.Сите соби  имаат бања со када или туш, фен, клима уред, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци се дополнуваат секој ден), сеф, плочки, сателитска ТВ и музички канали, безжичен интернет (брзина до 56Kbps), балкон или тераса. Гостите од овој хотел ги користат сите капацитети и услуги на хотелот Crystal Family Resort & Spa хотелот. Имаат  бесплатен шатл бус на секој 30 минути од 07:00-23:00h помеѓу овие два хотели.
Содржина: Главен ресторан Lalezar базирани на отворени Bufe - самопослужување, a la carte ресторани (еднаш за време на престојот со резервација однапред, освен ресторан Венеција, ксо доплата.,Мексико (мексиканската кујна), Istanbul (турска кујна), Венеција (Италија кујна), Halicarnassus (медитеранска кујна), 7 барови во рамките на хотелскиот комплекс. Се наплаќа доктор, Babysitting услуга, перална и хемиско чистење, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет агол, компјутерски игри, рент-а-кар. Безжичен интернет до 56Kbps е бесплатно во  хотелот.
Спорт и забава: Отворени базени за возрасни, тениски игралишта, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, мини голф, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, забавна програма во текот на денот и навечер, во кино. Особено треба да се плати во согласност со правилата на хотелот: масажа, спа и салон за убавина, СПА базен, спортови на вода, осветлување за тениски игралишта, куглање, билијард и компјутерски игри, кошаркарски игралишта.
Плажа: Приватната хотелска  плажа е песочна со лежалки  и чадори кои не се наплаќаат. Крпи за плажа се со депозит.