Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CRYSTAL DELUXE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација :Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, на 56 км од аеродромот во Анталија.Хотелот е реновиран 2014 год.
Сместување :  Хотелот има  356соби. Сите соби се со бања со када и туш, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци секој ден), сеф, тепих, сателитска ТВ и музички канали, Wi-fi интернет бесплатен (до 56 kbps), балкон.
Содржини: Главен ресторан-Панорама, A’la Carte ресторани (Mexico-мексиканска кујна, Istanbul-Турска кујна, Venezia-Италијанска кујна), 7 барови околу хотелскиот комплекс, Saphir-диско бар. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, продавници, компјутерски игри, rent a car, дополнително се наплаќаат. Бесплатен Wi-Fi интернет до 56Kbps.
Спорт и забава :Отворени и затворени базени за возрасни и деца, аква парк, тениски терени, кошарка, пинг понг, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, џакузи не се наплатуваат. Масажа, SPA центар, центар за убавина, SPA базен, водени спортови, осветлување на тениските терени, куглање, билијард дополнително се наплатуваат. Забавни програми со професионален тим преку ден и специјални шоу програми навечер. Мини клуб за деца 04-12 години, со програми, натпревари и Мини Диско.
Плажа :Хотелска приватна плажа, средно крупен песок и камчиња, лежалки за на плажа, чадори за сонце, пешкири за на плажа - со депозит, не се наплатуваат. Има улица помеѓу плажата и хотелот.