Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CRYSTAL FAMILY RESORT & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација :Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од Анталија и 50км од центарот на Анталија. Хотелот е реновиран 2013 год.
Сместување :  Хотелот има  372 соби, во четири хотелски петкатни згради.Сите соби се со купатило со када, фен, туш, централна клима, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со сокови), сеф, тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет до 56Kbps, балкон.
Содржини:Главен ресторан Lalezar, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот (Mexico-Мексиканска кујна, Istanbul-Турска кујна, Venezia-Италијанска кујна, Halicarnassus-Медитеранска кујна), 7 барови околу хотелскиот копмплекс. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, компјутерски игри, rent a car, дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет до 56Kbps, бесплатно во целиот хотел.
Спорт и забава :Отворен и затворен базен за возрасни и деца, Аква парк, тениски игралишта, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, мини голф, фитнес, Турска бања, сауна, парна бања. Масажа, Спа центар, салон за убавина, Спа базен, водени спортови, осветлување на тениски игралишта, куглање, билијард, професионално фудбалско игралиште, дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот, специјални шоу програми во вечерните часови, кино. Мини клуб за деца од 4-12 год. и Јуниор клуб за деца од 13-16 год. преку ден и мини диско во вечерните часови.
Плажа :Приватна хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа (со депозит) не се наплаќаат.