Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CRYSTAL FLORA BEACH RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот е лоциран во областа Beldibi, 25км од Анталија, 17км од Кемер и 35км од аеродромот во Анталија.


СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 521 сместени во трикатни бунгалови. Стандардни соби 417 вклучувајќи 6 соби за хендикепирани лица (19-26м², макс 2+1 лица), фамилијарни соби 103 (37м², спална и дневна одвоени со врата, макс 4 лица ), јуниор суит 4 (45м², спална и дневна, макс 2+1 лица), суит соби 4 (52м², спална и дневна, макс 4 лица ), Кралски суит (55м², макс 4 лица). Собите се со купатило, туш, фен, сплит клима систем, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци секој ден се надополнува.


СОДРЖИНИ:  Хотелот содржии  Aspendos- главен ресторан, А’la Carte ресторани: Starfish–рибен ресторан, Azure – медитеранска кујна, Sampan – кујна од далечниот исток, La Fiesta – мексиканска кујна, Flora – скара, Ottoman – турска кујна, барови на различни локации во хотелскиот комплекс, Диско. Доктор, чување деца, перална и сервис за хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, фризер, продавници, rent a car се наплатуваат.


СПОРТ И ЗАБАВА: Отворени базени за возрасни и деца, лизгалици, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, тениски терени, одбојка, кошарка, пинг понг, одбојка на плажа. Водени спортови, масажа, Спа центар, школо за нуркање, осветлување на тениските терени и опрема, куглање и билијард се наплатува. Забавна програма во текот на денот, натпревари, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца со секојдневни програми и анимации.


Плажа: Хотелска плажа со крупен песок и две платформи, лежалки, чадори, пешкири не се наплатуваат.