Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Crystal Green Bay Resort
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот е одалечен 12км од аеродромот, 23км од центарот на Бодрум, сместен е во заливот Güvercinlik. Зафаќа површина од 60.000м2.

Соби: Хотелот располага со 291 соба. Сите соби се климатизирани и имаат балкон, сеф, ЛЦД ТВ со сателитски канали, мини бар, телефон и фен.

Содржини: Хотелот има еден главен ресторан, 3 a la carte ресторани (турски, рибен и италијански), 7 барови. На располагање на гостите има 3 надворешни базени (од кои еден со морска вода), 3 детски базени, 2 тобогани, турсска бања, сауна, парна бања, масажа, продавница, лекар, фризер и перална.

Спорт и забава: За љубителите на активен одмор има фитнес центар, тениски терен, пинг понг, мини голф, аеробик, акваџим, кошарка, одбојка на плажа, пикадо, билијард и спортови на вода. За забава хотелот нуди електронски игри, дискотека, детски клуб и безжичен интернет.

Плажа: Хотелот има сопствена, прекрасна песочна плажа во залив. Лежалките, чадорите за сонцем душеците и пешкирите за на плажа се бесплатни за гостите на хотелот.