Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.
СМЕСТУВАЊЕ: Вкупен број на соби 882 во 9 блока на 5 ката и 4 блока на 3 ката. 
Стандардни соби (27м², макс.3 лица)-една спална и едно купатило, 
Стандардни соби со високи душеци (27м², макс.3+2 лица)-една спална и едно купатило, 
Стандарни terrace соби (23м², макс.2+1 лица), 
Супериор соби (23м², макс.2 лица)-една спална и купатило, поглед на море, 
4 ВИП соби за Меден месец (23м², макс.2 лица)-една спална и купатило, Џакузи на тераса, поглед на море, 
Фамилијарни соби (33м², макс.4 лица)-две спални одвоени со врата, Фамилијарни соби со кревети на спрат или високи душеци (33м², макс.5 лица), 
Суит соби (50м², макс.2+2 лица)-една спална, една дневна, купатило, голема тераса со Џакузи, поглед море.
Сите соби се со купатило со када, туш кабина, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со сокови), сеф, ламинат или керамички плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон. 
СОДРЖИНИ: Главен ресторан Crystal со шведска маса, A’la Carte ресторани со претходна резервација (Latino-Мексиканска кујна, Anatolia-Турска кујна, Al Dente-Италијанска кујна, Latino-Латино кујна, Dragon-кујна од Далечен Исток, Caretta-морска храна). Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, компјутерски игри, rent a car, дополнително се наплаќаат 
СПОРТ И ЗАБАВА: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк за возрасни и деца, тениски игралишта, одбојка, кошарка, мини голф, одбојка на плажа, фитнес, Турска бања, сауна, парна бања, Џакузи. Масажа, Спа центар и салон за убавина, Спа базен, моторизирани спортови на вода, осветлување на тениски игралишта, опрема за тенис, куглање, билијард, компјутерски игри, дополнително се наплаќаат. Забавни програми со професионален тим во текот на денот, специјални шоу програми во вечерните часови, кино. Мини клуб за деца од 4-12 год. и Јуниор клуб за деца од 13-16 год. преку ден и мини диско во вечерните часови. 
ПЛАЖА: Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.