Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
DELPHIN BOTANIK PLATINUM
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Оkurcalar. Одалечен е 32 км од Аланија и 90км од аеродромот во Анталија. 


Сместување: Хотелот располага со вкупно 447 соби. Секоја соба има: купатило со туш кабина, фен, централна клима, директна телефонска линија, мини бар, чајник, сет за кафе или чај, сеф, SAT TV со музички канали, WI - FI, балкон.


Содржина: Хотелот има главен ресторан врз основа на отворено бифе, ресторани А'ла Карте - Вивалди (италијански), Сакута (кујна од Далечниот исток), Сабор (мексиканец), либанец, рисус (грчки), барови во хотелскиот комплекс, диско клуб.
Хотелот во својата понуда има отворен базен и затворени базени за гостите, детски базени, аква паркови, фитнес центра, спа, терени за тенис, одбојка на плажа, забавни програми, мини клуб за деца од 4 до 12 години.


Плажа: Приватна хотелска плажа е со ситни камчиња. Лежалките, чадорите и пешкирите за на плажа се бесплатни за користење.