Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
DELPHIN DELUXE RESORT
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

ЛОКАЦИЈА: Хотелот претставува еден од најатрактивните и најубави ресорти во Аланија, оддалечен 90 км од аеродромот во Анталија, 30 км од Аланија и се простира на прекрасна ботаничка градина и површина од 50.000 м2.

 

СМЕСТУВАЊЕ: Хотелот располага со 416 соби и 4 панорамски лифтови. Сите соби се опремени со бања, мини бар, сателитска ТВ, балкон / тераса, сеф, фен, клима уред и го нудат комфорот и задоволството кое со себе носи предзнак 5 *.

 

СОДРЖИНИ: За своите гости хотелот нуди 1 главен ресторан, 6 а ла карт ресторани,  13 барови, отворен базен, базен за деца, базен со тобогани, спа центар, турска бања, парна бања, џакузи, сауна, пикадо, билијард, тениски игралишта, диско.

 

ПЛАЖА: Располага со сопствена песочна плажа на која лежалките, чадорите и пешкирите се бесплатни за гостите на хотелот.