Одбери
Период на престој, ноќевања, соба
Diamond Beach Hotel & Spa
{{offerInfo.checkIn | date:'dd.MM.yyyy'}} / {{offerInfo.checkOut | date:'dd.MM.yyyy'}} - {{offerInfo.night}} Ноќевања цена за соба
Тип на соба
Услуга
Цена
Room Amenities{{room.roomName}}
Услуга{{offer.rooms[0].boardName}}
Вклучено во цена:
Сподели на
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Diamond Beach Hotel & Spa 5* се наоѓа во регионот Gundogdu, а е на околу 12 км од Сиде и околу 55 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотел има 288 сместувачки единици распоредени во неколку блокови. Секоја сместувачка единица располага со бања со када или туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци по пристигнувањето), котел, сеф (со доплата), САТ ТВ и музички канали, балкон или тераса.
Хотелски содржини: Главен ресторан базиран на отворено бифе (самопослужување), A'la Carte ресторани: турски и медитерански, барови во хотелскиот комплекс, диско, снек бар на плажа. Отворени и затворени базени за деца и возрасни, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг-понг, одбојка на плажа, забавна програма во текот на денот, натпревари покрај базен и на плажа, вечерна шоу програма, мини клуб за деца од 4 до 12 години со различни активности.
Плажа: Песочната плажа на хотелот е на околу 250 m од Diamond Beach Hotel & Spa 5*. Лежалки, чадори, крпи за плажа без доплата.